Goch motywuje

Samotność

samotność

Zawiało smutem, czyż nie? No właśnie nie. Czasem wspominam z ogromną nostalgią czas, kiedy przez 5 lat nie byłam z nikim związana. Miałam czas na wszystko – rozwój osobisty, codzienne ćwiczenia, zdjęcia… Teraz też podoba mi się moje życie, ale uwierz mi, jeśli jesteś samotny – też może być całkiem spoko. I wierz mi lub nie – kiedyś za tym zatęsknisz.

Bycie singlem lub osoba z mocno okrojoną ilością przyjaciół i znajomych może być wartościowym czasem, kiedy masz okazję naprawdę zastanowić się, czego chcesz od życia. Ty- nie Twoje otoczenie. Często samotność jest momentem przełomowym – zmieniamy się na zewnątrz i w środku. Tym samym zmienia się nasze otoczenie, bo my inaczej dobieramy swoje towarzystwo.

Samotność w tłumie

… lub parze. to dramat. Jeśli czujesz się jak zielony ludek z czółkami wśród swoich znajomych lub Twoje wartości są totalnie niespójne z tymi, które wyznaje Twoje środowisko, również czujesz się samotny. Lub wtedy, kiedy czujesz się samotny w związku – to chyba jeden z najgorszych rodzajów samotności. Najbardziej bolesny. A tak wiele ludzi przez niego przechodzi…  Świadomość niekompatybilności w związku to dramat, który najlepiej zakończyć dla zdrowia psychicznego dwojga ludzi.

Nie możesz mieć pretensji do siebie o to, że gdzieś nie pasujesz. To nic złego. Podążaj za swoim wewnętrznym głosem. To naprawdę ważne. Nikt nie przeżyje za Ciebie Twojego życia i nie warto tracić ani jednej chwili na kogoś, z ki nie nadajesz na tych samych falach.

Samotny… I co z tego?

Nie wolno Ci robić jednej rzeczy – próbować na siłę szukać kogoś, kto pozwoli Ci zakończyć okres Twojej samotności. Takie poszukiwania “na siłę”, zwykle kończą się wybieraniem tzw. mniejszego zła, które nigdy nie jest wskazane w relacjach.

Wielu osobom samotność kojarzy się z czymś złym, tymczasem wcale taka nie jest. To Twój czas. Czas na poszukiwanie siebie, poszerzanie strefy komfortu oraz bycie “tu i teraz”. Możesz przepracować swoje przekonania, spełniać marzenia i odważnie wytyczać cele. W parze nie zawsze jest to możliwe. I nie zawsze jest na to odpowiedni czas.

Więc ciesz się tą chwilą tylko dla Ciebie. Samotność to stan przejściowy, który właściwie przeżyty, zawsze prowadzi do przełomu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *