Jak być szczęśliwym

Jeśli wydaje Ci się, że jako jeden jedyny na świecie masz receptę na szczęście- weź się nią podziel. Kraje skandynawskie mają swoje hygge. U nas chyba to się nazywa inaczej. Może „czyjaś porażka” albo „mam to w dupie „. Bo czy można czuć się tak po prostu spokojnie i szczęśliwie?

Nie ma jednej, jedynej, słusznej recepty na szczęście. Dla jednych będzie to brak problemów, dla innych poczucie niczym niezmąconego spokoju. Dla mnie to raczej krótka chwila. Moje „tu i teraz”, bo czy można i trzeba odczuwać szczęście cały czas?

Jak nie być szczęśliwym

Wstajesz rano i po wyklepaniu 10 000 pozytywnych afirmacji, idziesz pobiegać. Po wszystkim jesz zdrowe śniadanie, a potem oddajesz się pracy, którą kochasz. Po pracy trzeba odpocząć — najlepiej czytając literaturę motywacyjną. Potem jakiś mądry, rozwijający film i zdrowa, lekka kolacja. O obiedzie nie mówiłam, ale też był lekki i zdrowy. Chociaż miałeś ochotę na schabowego z ziemniakami.

Film w sumie też obejrzałbyś inny. Wolisz „straszny film” albo nawet kolejnego “Greya”. Oj, ale Twoje guru motywacyjne by tego nie zrobiło i nie obejrzało.

To, że ktoś podaje Ci w programie lub książce “gotową receptę na szczęście ” nie znaczy, że masz ją skopiować w całości. To tak nie działa. Działa robienie czegoś w zgodzie ze sobą.

Jak być szczęśliwym?

Po prostu być. Docenić to, co się ma. Nie szukać dziury w całym i nie martwić na zapas. Być wdzięcznym. Za co tylko chcesz- choćby za to, że masz na tyle sprawny wzrok, żeby przeczytać ten tekst. Zasypiać spokojnie wiedząc, że nikt z Twojego powodu nie cierpi.

Szczęście to coś, co siedzi w nas, w środku. Znam szczęśliwych, bardzo biednych ludzi, którzy nie mają nic oprócz siebie nawzajem. Znam też szczęśliwe osoby żyjące w pojedynkę. Są szczęśliwe osoby, które swoją edukację zakończyły na szkole zawodowej i takie, które mają doktoraty.

Tych ludzi łączy jedno. Zdecydowali, że będą szczęśliwi.

A Ty? Kiedy jesteś najszczęśliwszy?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *