Kasa jak papier toaletowy

kasa jak papier toaletowy

Nie, nie uważam, że pieniądze są do dupy, wręcz odwrotnie. Uważam, że są środkiem higienicznym tak jak papier toaletowy. Tyle tylko, że dzięki nim udaje Ci się zachować- oprócz higieny w sensie fizycznym- higienę psychiczną. Dobrze więc je mieć.

Pieniądze nie śmierdzą

Lubię mieć pieniądze, a jeszcze bardziej lubię je wydawać. Zwłaszcza na prezenty dla bliskich. Uwielbiam te iskierki radości w oczach, kiedy ktoś zostaje przeze mnie obdarowany. Więc nie rozumiem, dlaczego miałabym się obrażać na kasę i mówić, że nie daje szczęścia. Ja tam lubię płakać w Ferrari.

Zazdrościsz komuś majątku albo wciąż powtarzasz, że pierwszy milion trzeba ukraść i w tym kraju nie da się uczciwie zarobić? Wyprowadzę Cię z błędu. Tutaj też da się żyć. Trzeba tylko mieć na siebie pomysł.

Hajs to wolność

Pamiętasz mój wpis sprzed prawie dwóch lat? Też było o hajsie. To był poemat dla pieniędzy. Nadal je lubię. Tyle że teraz szanuję je jeszcze bardziej. Są potężne i coraz bardziej się przekonuję, że nie da się bez nich żyć. Im moje dziecko jest starsze, im sama napotykam więcej kosztów (bo problem, który da się rozwiązać pieniędzmi to nie problem, tylko koszt-do zapamiętania!). 

Hajs to wolność. Wiem o tym bardziej niż kilka lat temu. Niezależność jest potrzebna i warto o nią walczyć. Jestem zwolenniczką osobnych kont w banku, własnych kart kredytowych i nietłumaczenia się z wydatków, pod warunkiem, że np. jedna osoba w związku ma na fajki i imprezy, a druga pożycza po ludziach na lekarstwa-przypadek z życia, niestety się zdarza.

Polub się z pieniędzmi-cudzymi też

Nie zazdrość. Wykorzystaj energię na kombinowanie, jak mieć więcej, jak najmniej tracąc na wolnym czasie. Wszystko da się ogarnąć, uwierz mi. Dla chcącego nic trudnego. Czasem trzeba poświęcić kilka nocy, czasem litry kawy i energetyków (tego nie powiedziałam), ale warto. Satysfakcja gwarantowana i zyski w portfelu też. Ale pamietaj — nie poświęcamy swojego zdrowia. Ono nie ma ceny, a przyda Ci się na całe życie.

Miej pieniądze i daj mieć hajs innym. Nie bój się zarabiać i nie miej kaca moralnego, jeśli będziesz mieć więcej niż osoby w Twoim otoczeniu i zaczniesz sobie radzić o niebo lepiej niż kilka lat temu. To nie grzech zarabiać i dobrze żyć. A jeśli Twoja religia zabrania Ci bycia szczęśliwym i bogatym, to może pora się zastanowić, czy jej nie zmienić. Taki żarcik.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *