Najlepszy dzień Twojego życia

Najlepszy dzień Twojego życia

Jest taki dzień, w którym możesz zrobić wszystko. I z którym możesz zrobić wszystko. Budzisz się i wiesz, że to się dzieje. Zanim wstajesz z łóżka, odczuwasz wdzięczność. Od tego momentu wiesz, że wszystko będzie zajebiście. Wiesz kiedy tak będzie? Dziś.

To zdecydowanie najlepszy dzień Twojego życia. Nieważne, co było wczoraj. To już historia. Nawet kiedy w Twoim życiu ostatnio nie było lekko, dziś to czysta kartka. Nowe rozdanie. Godziny i minuty, które możesz zapełnić treścią. To Twój dzień i nawet jeśli spędzisz go w pracy albo kolejny raz jako bezrobotny, też może być udany. Warunek jest jeden- ruszyć 4 litery.

Zacznij od końca

Wiesz, żeby zdać sobie sprawę z tego, jak czas ucieka nam przez palce, zainstaluj sobie aplikację, która pokaże Ci, ile potencjalnie zostało Ci czasu do końca Twojego życia. Bądź uczciwy, weź pod uwagę swój styl życia, przebyte choroby i skłonności przekazywane w genach. Dożyjesz do 70? super. Od dni, które Ci zostały, odlicz sen i np. jedzenie. Zostało Ci bardzo mało, uwierz mi.

Albo zrób coś innego – wyobraź sobie swój pogrzeb. Ile osób na nim będzie i kogo się na nim spodziewasz? Miałeś możliwość napisać za życia list do zebranych. Co byś chciał w nim napisać? Albo inaczej – co w mowie pożegnalnej powiedzieliby Twoi najbliżsi? Warto to przemyśleć i zastanowić się, nad którymi aspektami życia warto najbardziej popracować.

Pierwszy dzień Twojego nowego życia

Tak, to dziś. Serio. Od Ciebie zależy co zrobisz z resztą Twojego dnia, a tym samym z resztą Twojego życia. Możesz nadal nic nie robić i czekać na cud. Możesz nadal być marudą i wmawiać sobie, że masz pecha i w ogóle nie warto nic ze sobą robić, bo na bank wszystko znów się nie uda. Możesz też wpierdzielać 5 porcję frytek i być mega wkurzonym na to, że nie wyglądać tak, jak sobie wymarzyłeś. Nieważne. Wiedz, że możesz zacząć działać od teraz.

Każdy czegoś chce. Uwierz mi, droga do realizacji marzeń i planów też jest fajna. Ale trzeba zacząć. Dlaczego nie zacząć realizacji zamierzeń od dziś?  W końcu każdy z nas jest tu tylko przez chwilę.

Warto zmieniać rzeczywistość wokół siebie. I samych siebie. Ale nie warto odkładać tego na później. Mnóstwo przypadków w moim najbliższym otoczeniu pokazało mi, że nie warto tracić czasu. A na koniec powiem Ci jedno – Einstein, Bell, Edison. Maria Curie – Skłodowska, i każdy inny człowiek, który zmienił naszą rzeczywistość, miał do dyspozycji codziennie tyle samo czasu, co Ty. Ich doba nie była dłuższa niż Twoja.

I co teraz zrobisz?…

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *