Nie bój się. Twórz!

Twórz

Jeśli istnieje książka, którą bardzo chciałbyś przeczytać, ale nie została jeszcze napisana, to musisz napisać ją sam.

Te słowa Toni Morisson dźwięczą mi w głowie od dłuższego czasu. Mam ochotę podrzucić je każdej osobie, która pyta mnie, czy powinna zacząć pisać, czy tworzyć coś swojego.  Zawsze będę mówiła, że warto.

Martyna Wojciechowska wydała kilka książek dla dzieci. Wiecie dlaczego? Nie mogła znaleźć odpowiedniej bajki dla swojej córeczki, która przekazywałaby jej światopogląd, pod którym mama mogłaby się podpisać obiema rękami.

Projektanci mody zwykle również tworzą kolekcje, które sami chętnie by nosili. Jeśli nie oni sami, to ktoś z ich najbliższych.

Ja piszę bloga, którego sama chciałabym czytać. Nie znalazłam zbyt wielu, które mają krótkie, treściwe wpisy. A takich właśnie szukam. Znalazłam swoją niszę i spróbowałam w niej swoich sił. I jak na razie wszystko pięknie hula i nie zanosi się na koniec.

Jeśli więc nie możesz znaleźć odpowiednich zabawek dla swojego dziecka, może sama/sam je zrobisz? Masz kłopot ze znalezieniem odpowiednich dodatków na zimę? Może umiesz szydełkować i przy okazji rozkręcisz swój biznes?

Każdy ma jakiś talent. Trzeba dobrze poszukać, ale w końcu się znajdzie. Czasem warto zapytać najbliższe nam osoby – może one widzą w nas potencjał w danej dziedzinie? Garść obiektywnych spostrzeżeń jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz może stać się początkiem czegoś nowego i ciekawego, co rozwinie Cię na tyle, że dojdzie do rewolucji w Twoim postrzeganiu siebie.

Twórz! Nie bój się tego co powiedzą inni, zawsze najpierw będą wywracać oczami. Nie przejmuj się tym i rób swoje. Trzymam za Ciebie kciuki.

I jeszcze jedno: dziękuję w tym miejscu trzem cudownym osobom, które przyczyniły się do powstania mojego bloga, który zapoczątkował lawinę zmian w moim życiu zawodowym – one wiedzą, że chodzi właśnie o nie. Ogromny buziak dla Was!

Jeśli chcecie mi pokazać, że podoba Wam się to, co robię, zostawcie komentarz albo like na Facebooku.

Pamiętajcie, że Madebygoch jest również na Instagramie!

Do następnego razu misiaki moje kochane :*

 

You may also like

5 komentarzy

  1. Świetny wpis. Ja przyznam, że tworzę i piszę dla siebie oraz tych, którzy czytają moje teksty i oglądają moje zdjęcia. Póki co sprawia mi to ogromna przyjemność i nie zamierzam poprzestawać nawet gdy niektórzy kręcą nosami. Patrzę na tych, którzy motywują mnie pozytywnie Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *