Nie lubię, kiedy znikasz mamo…

mamo

Serio, znów musisz gdzieś wyjść? Myślałam, że razem obejrzymy bajkę albo poczytamy książkę… No nic. Poradzę sobie. Jak zawsze. Ale tata zostaje? Albo babcia? A może ciocia? Nieważne, ktokolwiek by nie był, też jest spoko. Tylko wracaj szybko!

Jestem z mamą odkąd pamiętam. Rzadko gdzieś znikała. Najbardziej niepokoiło mnie, kiedy odchodziła gdzieś nic mi wcześniej nie mówiąc. Zapamiętałam brzmienie słowa “wychodzę” i wiedziałam, że ono zawsze oznaczało naszą rozłąkę. Ale wiedziałam jedno – niedługo znów Cię zobaczę!

Towarzyska bestia

Wszyscy się dziwią, czemu nie wstydzę ani nie boję się ludzi. Mama i tata nauczyli mnie, że nie muszę być z nimi cały czas, żeby dobrze się bawić. Tak samo lubię spędzać czas z dziadkami, ciociami i wujkami. Posiedzę z nimi nawet do wieczora, tylko muszę wiedzieć, gdzie jesteś. Nie to, żebyś musiała mi się tłumaczyć. Po prostu będę spokojniejsza wiedząc, że po prostu sobie gdzieś poszłaś, a nie orientuję się po czasie, kiedy wymykasz się ukradkiem. Wtedy się boję, że nie wrócisz, serio.

Wyjście to nic złego

Tak, wiem, mam swoje zabawki i bawię się nimi. Ty też się bawisz. Ale bez zabawek. W sumie to bez sensu, ale ok. Szanuję to. Nie wiem po co stroić się godzinę, a potem wychodzić zostawiając mnie z tatą. I to w środku nocy, kiedy trzeba spać! Mówisz, że idziesz potańczyć. Mało masz tańca ze mną w dzień? Albo wychodzenie, żeby poćwiczyć. Też mi coś. Mogę częściej chcieć do Ciebie na ręce albo rozrzucać więcej zabawek. Pozbierasz sobie, zrobisz kilka skłonów, od razu będzie ci fajniej. No dobra już, dobra… Wiem, że potrzebujesz wyjść do ludzi. To nic złego, ale wiesz. Spokojnie tam!

I jeszcze jedno: tak tylko mówię, gdybyś zapomniała – zawsze, ale to zawsze będę za Tobą tęskniła. I zawsze do mnie wracaj, bo czekam. Bardzo Cię kocham i pamiętaj – baw się dobrze, byle z głową!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *