Pulsoksymetr – dlaczego warto mieć go w domu?

Jak ważne jest zdrowie-  przekonaliśmy się  w ostatnim czasie. Jego monitorowanie także okazało się być niezwykle istotne.  Co rusz pojawiają się nowe sposoby sprawdzania tego, jak funkcjonuje nasze ciało, a co najlepsze – możemy to sprawdzić w domowym zaciszu. Nie każdy i nie zawsze może pozwolić sobie na płatne badania i częste wizyty w laboratoriach, w celu pobierania wymazów czy próbek krwi.

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowa technologia. Przy covidowej gorączce (czasem dosłownie :D) na rynku zaczęły masowo pojawiać się przyrządy, które mogą być przydatne, gdy chcemy sprawdzić, co nam w ciele gra.

Ostatnimi czasy miałam przyjemność skorzystać z takiego urządzenia. Pulsoksymetr służy do pomiaru nasycenia krwi tlenem – brzmi skomplikowanie. Głównie chodzi o to, że urządzenie wysyła wiązki światła, a następnie odczytuje ile z nich zostało zaabsorbowanych przez hemoglobinę. Hemoglobina pochłania różne długości fal w zależności od tego jak dużą ilość tlenu transportuje. W ten sposób bardzo precyzyjnie pulsoksymetr bada nasycenie krwi tlenem.

Czy pulsoksymetr mi się przyda?

Jeśli stajesz przed tego typu dylematem odpowiem jak mam w zwyczaju, krótko – PEWNIE, ŻE TAK! Na zdrowiu się nie oszczędza, a pulsoksymetr może nas uratować od sytuacji, w której zaczniemy potrzebować osób trzecich do zbierania nas z podłogi.

Wiemy, że wirus z Wuhan atakuje przede wszystkim płuca, a więc u człowieka, który go złapie mogą wystąpić problemy z oddychaniem oraz nawet bezpośrednie uszkodzenie płuc. Jak wiadomo, nie każdy człowiek może proporcjonalnie odczuć chorobę i jest o wiele bardziej chory niż mu się wydaje. Regularne odczytywanie pomiarów pulsoksymetru potrafi pomóc, gdy przechodzimy COVID łagodnie i leczymy go w domu. Poza tym to urządzenie przydaje się też w innych przypadkach.

24 medyczny.pl – pulsoksymetry, sprzęt dla sportowców i wiele, wiele więcej

Regularne monitorowanie stanu utlenienia pozwala nam zauważyć pierwsze objawy astmy, infekcje układu oddechowego czy nawet wady serca.

Mam nadzieję, że choć trochę zachęciłam Cię do zakupu tego maleńkiego, ale serio, coraz bardziej potrzebnego w naszych domach urządzenia.

Zajrzyj do sklepu 24medyczny.pl, żeby wybrać odpowiadający Twoim potrzebom pulsoksymetr.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *