Tag: Moje blogowe sekrety

bloga

Dawno nie było tagów, oj daaawno… Spieszę, by to naprawić. Dziś o tym, o czym zwykle się milczy – odrobina wiedzy zza kulis i ciut blogowych smaczków

1. Ile czasu prowadzisz bloga i jak często publikujesz posty?

Blog powstał około dwóch lat temu. Początkowo posty były publikowane dość często. Potem zaczęła  się praca na cały etat (chociaż wciąż zdalna) i szczerze powiedziawszy miałam to wszystko rzucić. Ale zostałam w tym i nie żałuję. Teraz posty pojawiają się 3 – 4 razy w tygodniu.

2. Ile razy dziennie zaglądasz na bloga i czy robisz to w pierwszej kolejności?

Przyznaję się bez bicia – bywają dni, że tutaj nie zaglądam. Ale jeśli już zerkam na niego, za chwilę loguję się i coś poprawiam – aktualizuję wtyczki, sprawdzam, czy nie ma za dużo spamu i zwykle wtedy przy okazji dodaję nowy wpis.

3. Czy Twoja rodzina i znajomi wiedzą o tym, że prowadzisz bloga?

Tak, chociaż początkowo niewiele osób było “za” i trochę bałam się o tym komukolwiek opowiadać. Teraz zdecydowanie jestem z tego dumna, tak samo jak z mojego Instagrama i Facebooka.

4. Posty jakiego typu interesują Cię najbardziej?

Często czytam o macierzyństwie. Zaglądam też na recenzje i felietony o różnej tematyce. To co czytam, musi albo mnie relaksować albo dostarczać mi wiedzy, której aktualnie potrzebuję.

5. Czy zazdrościsz czasem innym blogerom? Jeśli tak, to czego?

Nie będę oryginalna – zazdroszczę innym zasięgów No i  stałych czytelników, których grono się powiększa. dlatego też mam dość dużą motywację do tego, by pracować nad blogiem i social mediami, by też mieć takie super osiągi

6. Czy zdarzyło Ci się kupić jakiś kosmetyk tylko po to, by móc zrecenzować go na swoim blogu?

Nie i nie chciałabym żeby kiedykolwiek coś takiego miało miejsce. Jeśli ktoś poprosi mnie o recenzję – zrobię ją. Poza tym wolę opowiadać o tym, czego używam, niż opowiadać o czymś po krótkim okresie stosowania.

7. Czy pod wpływem blogów urodowych kupujesz więcej kosmetyków?

Był taki czas, że łykałam recenzje kosmetyków jak młody pelikan. Skończyło się dramatycznym nadmiarem wszystkiego i w efekcie musiałam wyrzucić mnóstwo rzeczy, bo tak naprawdę mam dwie lewe ręce do makijażu.

8. Co blogowanie zmieniło w Twoim życiu?

Po pierwsze, poznałam mnóstwo fajnych ludzi. Po drugie – realizuję się w tym, co naprawdę umiem robić. Po trzecie – rozwijam swoją kreatywność i wciąż uczę się nowych rzeczy. No i po czwarte – uwielbiam dostawać prezenty bez okazji, a blogując raz na jakiś czas zdarza mi się dostać jakiś fajny, użyteczny gratisek. Aha,  no i czasem ktoś mnie rozpoznaje. Kiedyś mnie to peszyło, ale teraz mam z tym luz.

9. Skąd czerpiesz pomysły na nowe posty?

Z życia Z wiadomości od Was, z czasopism, z tego, co się aktualnie dzieje w kraju i na świecie… Inspiracja jest wszędzie. Grunt, to umieć ją odnaleźć i odpowiednio wykorzystać.

10. Czy miałeś kiedyś kryzys w prowadzeniu bloga, tak że chciałeś go usunąć?

Tak, zdarzało mi się to kilka razy – ze zmęczenia, z braku czasu… Nigdy nie brakowało mi pomysłów na nowe wpisy, bo tak jak pisałam wcześniej – inspiracja jest wszędzie. Ale czasem brakowało mi motywacji, żeby usiąść do kompa w innym celu niż zarobkowym.

11. Co najbardziej denerwuje Cię w blogach innych?

Nie lubię zbyt długich wpisów, do których muszę przysiadać kilka razy. Nie lubię też małych czcionek i zbyt dużej ilości zdjęć we wpisie – chyba, że są to blogi stricte fotograficzne.

Zachęcam Was do zrealizowania tagu na swoich profilach społecznościowych lub blogach. Do zobaczenia wkrótce

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *