Tag: Moje blogowe sekrety

bloga

Dawno nie było tagów, oj daaawno… Spieszę, by to naprawić. Dziś o tym, o czym zwykle się milczy – odrobina wiedzy zza kulis i ciut blogowych smaczków

1. Ile czasu prowadzisz bloga i jak często publikujesz posty?

Blog powstał około dwóch lat temu. Początkowo posty były publikowane dość często. Potem zaczęła  się praca na cały etat (chociaż wciąż zdalna) i szczerze powiedziawszy miałam to wszystko rzucić. Ale zostałam w tym i nie żałuję. Teraz posty pojawiają się 3 – 4 razy w tygodniu.

2. Ile razy dziennie zaglądasz na bloga i czy robisz to w pierwszej kolejności?

Przyznaję się bez bicia – bywają dni, że tutaj nie zaglądam. Ale jeśli już zerkam na niego, za chwilę loguję się i coś poprawiam – aktualizuję wtyczki, sprawdzam, czy nie ma za dużo spamu i zwykle wtedy przy okazji dodaję nowy wpis.

3. Czy Twoja rodzina i znajomi wiedzą o tym, że prowadzisz bloga?

Tak, chociaż początkowo niewiele osób było “za” i trochę bałam się o tym komukolwiek opowiadać. Teraz zdecydowanie jestem z tego dumna, tak samo jak z mojego Instagrama i Facebooka.

4. Posty jakiego typu interesują Cię najbardziej?

Często czytam o macierzyństwie. Zaglądam też na recenzje i felietony o różnej tematyce. To co czytam, musi albo mnie relaksować albo dostarczać mi wiedzy, której aktualnie potrzebuję.

5. Czy zazdrościsz czasem innym blogerom? Jeśli tak, to czego?

Nie będę oryginalna – zazdroszczę innym zasięgów No i  stałych czytelników, których grono się powiększa. dlatego też mam dość dużą motywację do tego, by pracować nad blogiem i social mediami, by też mieć takie super osiągi

6. Czy zdarzyło Ci się kupić jakiś kosmetyk tylko po to, by móc zrecenzować go na swoim blogu?

Nie i nie chciałabym żeby kiedykolwiek coś takiego miało miejsce. Jeśli ktoś poprosi mnie o recenzję – zrobię ją. Poza tym wolę opowiadać o tym, czego używam, niż opowiadać o czymś po krótkim okresie stosowania.

7. Czy pod wpływem blogów urodowych kupujesz więcej kosmetyków?

Był taki czas, że łykałam recenzje kosmetyków jak młody pelikan. Skończyło się dramatycznym nadmiarem wszystkiego i w efekcie musiałam wyrzucić mnóstwo rzeczy, bo tak naprawdę mam dwie lewe ręce do makijażu.

8. Co blogowanie zmieniło w Twoim życiu?

Po pierwsze, poznałam mnóstwo fajnych ludzi. Po drugie – realizuję się w tym, co naprawdę umiem robić. Po trzecie – rozwijam swoją kreatywność i wciąż uczę się nowych rzeczy. No i po czwarte – uwielbiam dostawać prezenty bez okazji, a blogując raz na jakiś czas zdarza mi się dostać jakiś fajny, użyteczny gratisek. Aha,  no i czasem ktoś mnie rozpoznaje. Kiedyś mnie to peszyło, ale teraz mam z tym luz.

9. Skąd czerpiesz pomysły na nowe posty?

Z życia Z wiadomości od Was, z czasopism, z tego, co się aktualnie dzieje w kraju i na świecie… Inspiracja jest wszędzie. Grunt, to umieć ją odnaleźć i odpowiednio wykorzystać.

10. Czy miałeś kiedyś kryzys w prowadzeniu bloga, tak że chciałeś go usunąć?

Tak, zdarzało mi się to kilka razy – ze zmęczenia, z braku czasu… Nigdy nie brakowało mi pomysłów na nowe wpisy, bo tak jak pisałam wcześniej – inspiracja jest wszędzie. Ale czasem brakowało mi motywacji, żeby usiąść do kompa w innym celu niż zarobkowym.

11. Co najbardziej denerwuje Cię w blogach innych?

Nie lubię zbyt długich wpisów, do których muszę przysiadać kilka razy. Nie lubię też małych czcionek i zbyt dużej ilości zdjęć we wpisie – chyba, że są to blogi stricte fotograficzne.

Zachęcam Was do zrealizowania tagu na swoich profilach społecznościowych lub blogach. Do zobaczenia wkrótce

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *