Wszyscy jesteśmy awatarami

colorfull man

Jeśli sądzisz, że od początku rodzisz się jako spójna osobowość, która ma zdeterminowany pakiet cech, który jest nienaruszalny i nie ma szans, żeby cokolwiek zmienić — mogę Cię uspokoić. Przez pierwsze lata i tak jesteś ucieleśnieniem czyichś oczekiwań, a czasem niestety również niespełnionych aspiracji. Zatem przynajmniej na początku naszego życia, wszyscy jesteśmy awatarami.

Jestem jaki jestem

Będąc dzieckiem, jeśli masz to szczęście, które miałam ja, możesz usłyszeć, że nie potrzebujesz „owacji na stojąco” ze strony otoczenia, żeby czuć się dobrze z samym sobą.

Niestety, większość trafia odrobinę gorzej i finalnie ląduje na psychoterapii, żeby zaprzyjaźnić się ze swoim odbiciem w lustrze.  Bo zawsze było za mało zdolne, nie umiało czytać tak płynnie jak Zosia, a Marcinek lepiej umiał matematykę i fizykę. Tyle tylko, że to nie  Tobie nie pasowało, że ktoś robi coś szybciej, ładniej i lepiej — to raczej problem tego, kto Ci wytknął Twoje „braki”. 

… I wtedy narodziłem się po raz drugi

Mówi się, że rodzimy się dwa razy — pierwszy, fizycznie, a po raz kolejny wtedy, kiedy dowiadujemy się po co tu jesteśmy. Chodzi tu o moment, kiedy możesz powiedzieć sobie: „wiem, czego chcę. Wiem, kim jestem. Wiem, dlaczego tu jestem. Lubię siebie.

To jest TEN moment w Twoim życiu. Im szybciej on nastąpi, tym lepiej. Ale warto mieć świadomość, że to, co wyniosłeś z domu i ze szkoły — w sensie przekonań, nie jest czymś danym na stałe i niezmienne. To piękne — móc się zmieniać i kreować swój los. Skorzystaj z tej możliwości.

Kiedy zrozumiałeś, że wiesz, czego chcesz? Co się stało, że to wydarzyło się akurat w tamtym momencie? 

Będzie mi miło, jeśli pod tekstem wypowiesz się na ten temat. Udostępnij tekst — może zainspiruje kogoś do zmiany?

You may also like

2 komentarze

  1. Zgadzam się jesteśmy w pełni wyposażonymi istotami już w momencie narodzin. Niestety środowisko czasem nam niezbyt ułatwia zrozumienie tego. Ja jestem na etapie jak to nazwalas „drugich narodzin” akceptacja i kochanie siebie to jest to potrzebuje wypracować u siebie

    1. To piękny moment- zrozumieć, po co się żyje. Życzę Ci, żebyś doświadczyła tego jak najszybciej i umiała się odnaleźć w swoim nowym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *